Nově ve výloze: Obrazy Ivana Krále

13. března 2016

ivan_král_obchod_výloha ivan_král_obchod ivan_král_obchod_výloha

Nedávno jsem rearanžovala výlohy a opět je o čem psát. Tentokrát si kolemjdoucí pletou butik La femme MiMi s galerií, protože se vedle figurín vyjímají skvělé obrazy Ivana Krále.

Ivan je dlouholetý kamarád mého muže a jeho obrazy pro mě byly láskou na první pohled – opravdu! Ráda navštěvuji i bar Blue light, který koneckonců Ivan navrhl. Zkuste někdy zajít i do Utramarin u Národní třídy a nasákněte kromě alkoholu i atmosféru, o kterou se postaral umělec žijící v Andalusii.

ivan_král_obchod_výloha ivan_král_obchod ivan_král_obchod_výloha

Ivan vystudoval AVU i sochařskou školu v Hořovicích. Od roku 1989 vystavoval v nezávislých pražských prostorách. V roce 1993 založil své vlastní designerské studio a od té doby realizoval design pro několik barů, kaváren, hudebních klubů i soukromých projektů. Právě teď žije v Andalusii, která ho v mnohém inspiruje pro vlastní tvorbu – krajinou, mořem, místními obyvateli i turisty. „Naložím si a s volnou hlavou se vyhrabu do jakékoli kanceláře, kterých mám kolem baráku hned několik – nazývám tak vybraná místa v divoké přírodě skalských hor Sierra Cabrera. Většinou se pak vracím s obrazem a pocitem, jako by čas a umění, natož civilizace, společnost či jiné zbytečnosti ani neexistovali.“

Několikrát jsem se Ivana ptala, co nejraději maluje, odvětil mi, že „pro něj není ani tak důležité co, ale jak.“ Když Ivan navštívil Prahu naposledy, navrhla jsem mu, aby vystavil několik obrazů v mém obchodě a Král tuto hozenou rukavici s chutí zvedl. Přesto přiznává, že nerad pouští své obrazy z ruky a nerad se jich vzdává. Přijďte se tedy co nejdříve podívat na Ivanovy obrazy a mou poslední kolekci jaro/léto 2016 – nádherně se doplňují.

www.kralivan.com