Vyšívané příběhy La femme MiMi

22. května 2016

vysivky_blog1

Aktuální kolekce pro jaro/léto je plná vyšívaných detailů. Ale v jejich případě jde o víc než jen o pouhý módní trend.

Výšivky mě totiž doprovází odjakživa. Už jako malá holka, jsem vyšívala kapesníčky pro moji mámu a posílala jí je z Vietnamu do Prahy. Své vyšívané výtvory jsem znovu uviděla až v patnácti letech, kdy jsem sebrala veškerou svou odvahu a určila si novou destinaci k životu – tam, kde byla moje máma, v Praze. Při mé další už návrhářské tvorbě se výšivky objevily znovu jako odkaz na můj původ – barvami zářící Vietnam. A to je příčina, proč je můžete obléknout i v této sezóně od velkých květin až po drobnější okvětní lístky.

Každá výšivka byla vyrobena podle mého návrhu v centru Saigonu, firmou, která se na výrobu strojových výšivek specializuje. Některé zákaznice si stěžují, že výšivka na mých modelech není výsledkem ruční práce vyrobené mnou v Praze. Vždy se obhajuji skutečností, že zhotovování ruční výšivky je časově velmi náročná, což samozřejmě zvyšuje i její cenu. Ta by musela být v některých případech i dvakrát tak vyšší.

A proto jsem ráda, že mohu využít služeb zkušených Vietnamců, kteří ovládají svou práci strojových výšivek i desítky let. Vyšili pro vás nádherně modré magnolie i sakury, pestré růže či bohaté zvonečky. Všechny můžete koupit nejen na mých modelech, ale i jako samostatné vyšívané kousky. Roztrhlo se vám oblíbené tričko nebo snad vaše dcera zase vyšoupala kolena na nových džínsech? Vyšívané okvětní plátky to zachrání! 😉

Jak takovou výšivku aplikovat, a v kterých případech ji můžete použít? To se dozvíte přímo ode mě, ale o tom, až zase příště. Stay tuned!