Blog

Co mi hraje ve sluchátkách: Hudební tipy k poslechu

Bez hudby nemůžu existovat! Bez ní bych nikdy nic nenamalovala, nenavrhla, a bez jejího poslechu by mi uteklo i několik zakázek. A co si poslechnu nejraději?

Na soustředění mi nejvíce pomáhá klasická hudba. Proto si po příchodu do ateliéru zapnu okamžitě Radio Classic a vypínám ho až při odchodu domů. Zbožňuji, když hrají Mozarta, Dvořáka nebo Bedřicha Smetanu„Má vlast“ mám nastavenou jako zvonění na telefonu! A když jde opravdu do tuhého a potřebuji se maximálně koncentrovat, sáhnu po CD s operou, například Madame Butterfly. Můj bratr říká, že opery si k soustředěním nechávají hrát jen profesionální zabijáci. To ale jen se zlostí vzpomíná na období mých příprav na státnice. Pouštěla jsem si operu na plné pecky, každý den. Brácha s mámou pak ani nechtěli chodit z práce domů, jak jim ta hudba lezla na nervy.

V butiku hrajeme vždy alternativní radio KCRW, které vysílá Santa Monica College. To jednou hráli zrovna Radiohead, když do dveří vstoupila dnes už naše stálá zákaznice. Až později se mi ale svěřila, že když u nás slyšela svou nejoblíbenější kapelu, věděla, že je to dobré znamení. Nechala si ode mě navrhnout svatební šaty a chodí k nám dodnes.

Z české hudby si vždy ráda poslechnu Evu Olmerovou – ten její krásný hlas! A nesmím zapomenout ani na milovanou Tonyu Graves a její album Back to Blues! A s dětmi si před spaním pokaždé rádi zpíváme „Černé oči jděte spát“. 🙂

Možná čekáte i na vietnamskou hudbu, ale ať se na mě prosím nikdo nezlobí – není to můj šálek kávy. I když vietnamská poezie je krásná a zbožňuju ji, naši hudební interpreti se opravdu moc poslouchat nedají.

Ale pokud máte rádi Portishead, Hooverphonic, Björk nebo Charlotte Gainsbourg, tak jste na tom stejně jako já.

Zpět na blog