Blog

Elle — 2005

Mimi Lan Nguyen, 26 let, studentka UK

Mimi Lan Nguyen, 26 let, studentka UK, majitelka obchodu Life Style ve Štěpánské. Mimi je zatížená na brože a Etno šperky. Chce se lišit, hledá v nich hlubší smysl, duchovno, něco mezi nebem a zemí.

Co tě tolik baví právě na nošení broží?
Jsou to jednoduché šperky, které poskytují netušené možnosti nošení. Na obyčejné tenisky, kapsy, šaty, pásky, rukavice … A připnout je můžete celoročně. Třeba takový náhrdelník v zimě moc neužijete. Nejraději mám starožitné, a také Etno. Každý z nich je originál. Jejich další výhodou je, že báječně vypadají s úplně obyčejnými věcmi.

Je těžké umět je nosit?
Není. Kašlu no staromódní principy. Náhrdelník si navleču na ruku nebo připevním do vlasů, brože na tašku a klíčenky přetvářím v náušnice. Každý den beru jako příležitost vytvořit něco nového.

Prozradíš, kde nejvíc nakupuješ?
Ve starožitnictvích. Nejlepší oblast, kde najdete starožitnictví, která skrývají nejlepší brože a šperky vůbec, je v Praze mezi Národním divadlem a Spálenou. Ale nejen tam. Nákup šperků si užívám. Je to událost. Taková tour po městě. Chodím pešky, dívám se na domy, lidi, nacházím nové kavárny. Užívám si to. V samotných starožitnictvích pak trávím hodiny. Ocitnete se v jiném světě. Tam ale nemůžete o nákupu moc přemýšlet. Jestli vás něco zaujme, ihned kupujte. Pozdější návraty pro něco, na co jste prostě pořád musela myslet, se nevyplácejí. Stejný kus už totiž nikde neseženete. Šperky také sama navrhuji a vytvářím. Ty prodávám právě ve svém obchodě. A protože ráda cestuji, hlavně po Evropě, radím všem navštěvovat vintage obchůdky (něco jako sekáče u nás). Seženete tam věci světových značek, které jinde nekoupíte, za úplně směšné ceny Při hledání takových obchodů ale zapomeňte na tramvaje a metro. Choďte pěšky, hledejte. Narazíte nejen na ně, ale i na jiná skvělá místa, která v žádném průvodci nenajdete.

Zpět na blog