Blog

Jak se obléct na svatbu

Svatební sezona začíná a v obchodě jsou mnohem frekventovanější návštěvy zoufalých zákaznic, které nevědí, co si obléct na svatební obřad. Pro každou z nich mám vždy pár tipů, které dnes dám samozřejmě i vám.

Základní pravidlo zní – vynechte bílou a černou. Smuteční černá se na svatbu příliš nehodí a bílá je barva, kterou má pro den svatby rezervovanou nevěsta. Nesnažte se pár novomanželů zastínit odstínem šatů ani jejich vzorem. Na skupinové fotografii by si všichni měli okamžitě všimnout nevěsty – ta bude nejzářivěji a nejhonosněji oblečená. Něco jiného jsou však svatby, pro které je předepsaný dress code. Přeje si nevěsta svatebčany v bílé? Pak ji přání splňte. Však si vzpomeňme na nádhernou blankytně bílou svatbu zpěvačky Solange Knowles.

Dále už vám napoví pozvánka. Řeknou si nevěsta s ženichem „ano“ v kostele? Pak volte delší rukáv, zahalená ramena a nepříliš hluboký výstřih. Délkou sukně nebo šatů po kolena nikdy nic nezkazíte. A i když je obřad umístěn na louku a teploty se budou blížit ke čtyřicítce, minisukni určitě neoblékejte. Nevěsta chce, abyste přišli v růžové, historickém kostýmu nebo večerní róbě? Přání ji splňte, i kdyby to znamenalo obléct se do vaší nejméně oblíbené barvy.

U příležitosti svatby nechte doma i velkou kabelku. Svatba je společenská událost, na kterou si nemusíte brát láhev vody a zavrhněte i záložní obuv na přezutí – rovnou si obujte vhodné boty, které vám budou pohodlné po celý den. Místo maxi tašky přes rameno sáhněte po psaníčku do ruky nebo na krátký řetízek. Potřebovat budete jen kapesníček, rtěnku, pudr a zrcátko.

I tak si s oblečením nevíte stále rady a nemůžete najít šaty skutečně jen pro vás? Pak volte šaty na míru, které jsme schopny spolu s krejčovými ušít i za dva týdny. Stačí mi jen napsat a o vše se už postaráme: mimi@lafemmemimi.com.

Zpět na blog