Blog

Poklady z Prague Design Weeku 2016

Týden designu a módy končí. S instalací La femme MiMi jsem na něm strávila celých sedm dní, během kterých jsem nejen opečovávala vlastní výstavu, ale prolezla celý Kafkův dům a hledala dárky pro sebe i své děti. Kteří designeři vás nejvíce oslovili, a u kterých jste nakonec i nakoupili? Za sebe vám přináším pár postřehů a tipů.

Díky projektu Lípa, s českými suvenýry vyrobenými v České republice, si vaši přátelé-cizinci už nepovezou z Prahy matrjošku, ani beranice se srpem a kladivem. Lípa pro ně vyrobila krásné dětské hračky, dřevěné nádobí i pohledy s osobnostmi, na které mohou být Češi opravdu pyšní. To a ještě více je zabaleno do listu českého národního stromu – lípy.

Nebezpečně blízko mé expozice vystavovala i Patricia Madarová, majitelka Boho Vintage Concept Store. Ale já jsem tam ten porcelánový etažér a skleněný podnos s výšivkou prostě nemohla nechat! Odteď budou mít všechny naše návštěvy jasno – bude pohoštění s třemi patry zeleniny a pamlsků. Boho mělo krásně jemnou a křehkou instalaci složenou z vintage porcelánu made in Czechoslovakia, háčkovaných límečků a něžných dětských ale i dámských košilek. Jako pohlazení.

S mou dcerou jsem nemohla vynechat ani stánek annanemone – české designérky látek, která se může pyšnit prací zejména pro zahraniční klientelu. Anička Šebestová miluje všechna zvířata. I ta nejméně oblíbená a opomíjená – lenochody, slimáky či stonožky. Všechny je kreslí v opakujících se vzorech za použití pestrých až křiklavých barev. A co myslíte? Polštář Pes už je u nás doma.

Snad jste nevynechali ani ostrov pokladů od I S I S & SYNTHESIS, ve kterém krásně voněla citronová tráva a na přírodninách včetně dřeva a písku se vyjímaly drobné šperky z  polodrahokamů. O pár kroků dále byl vystaven Shoedaism se svatební obuví čerpající z klasické architektury. V atelieru Produktového designu FUD UJEP mě oslovily výrobky s vtipem a praktičností. Klobouky a fascinátory La Modista bych nosila každý den a pokaždé jiný model. Papírové tašky Uashmama, od rodiny toskánských výrobců, mě překvapily svou odolností. Simona Kafková s animálními šperky mě opět nezklamala. A porcelánový jehelníček od kabinet v podobě woodoo panenky? Tak ten musím mít!

Zpět na blog