Blog

Recycle or Die: Uvádění nového projektu do života

S jarem se u mě dějí věci! Přípravy na Prague Design Week vrcholí a mezitím se mi v hlavě honí různé nápady na nové kolekce. Třeba jako této plné recyklace, ruční práce, respektu k nenošenému oblečení, využívání všeho, co je dům schopen dát.

Připravovaná mini kolekce bude složena ze staršího oblečení, které prošlo náročným nošením – roztrhlo se, proděravělo nebo jednoduše vyšlo z módy či vkusu mého muže nebo dětí. Přešitím však vše předěláme na nové oblečení.

Příkladem za všechno může být manželovo tričko, které ode mě dostal jako dárek. Nenosil ho ale s nadšením, tak jsem ho přešila na dámskou variantu a vybavila ho několika krajkovými aplikacemi. Jak se vám líbí? Mé okolí ani nepoznalo, že se jedná o přešitý model.

Veškeré přípravy však jdou pomalu – rozmýšlím každý steh, jak co zamaskovat, co naopak upřednostnit, jak oblečení vyspravit, aby vypadalo elegantně a vkusně. Kolekce bude i z důvodu náročnějšího procesu výroby jen v několika kusech, zato však každého půl roku –  v létě i v zimě.

Nu a další modely jsou v procesu. Jako černá mikina, ze které mám v plánu vytvořit krajkové šaty, nebo hedvábná halenka, která se v pračce srazila a najde své nové místo jako část sukně. A tak dále, dokud nebude nová recyklovaná kolekce na světě. 😉

Zpět na blog