Blog

Workshop vyšívání

Dlouhodobě se mi nechtělo dělat workshopy, protože jsem si myslela, že to je zbytečné, že vyšívání je strašně jednoduché. Každý se to zvládne naučit sám. Jenže když jsem měla stážistky, uvědomila jsem si, že se dá vždycky něco naučit a vlastně mě učení začalo bavit. A tak vznikla první iniciativa vytvořit workshop vyšívání. Je to skvělá příležitost naučit se něco nového a také dát výšivkou šanci svému starému šatníku.

Na workshopu mě baví nejen to, že mám možnost poznat své klientky, ale také jim ukázat svůj ateliér, kde to všechno vzniká: střihy, prototypy, šaty na zakázku, celé kolekce… nechávám je nahlédnout na úplný počátek všech mých výtvorů a jsem ráda, že je tímto prostorem můžu inspirovat. Taky mám radost z toho, že dávám příležitost svým velmi talentovaným asistenkám/ stážistkám, aby si vyzkoušely někoho učit, protože to je nejlepší způsob, jak se něco naučit.

Můj workshop není škola, kde vás učí všechno a hlavně teoreticky, já učím každého jen to, co se chce naučit. Držím se jeho vlastním stylu a jeho vlastního tempa. Učím maximálně tři druhy vyšívání, kterých je sice nespočet, ale na rovinu vám řeknu, že já stejně používám jen tyto tři a úplně to stačí. Někdo už něco uměl, někdo vůbec, ale každý se naučí něco nového a odnese si reálný – svůj – výtvor.

 Je to příjemně strávené odpoledne v milé společnosti, kde se konečně odhodláte tvořit a dát tím průchod své kreativitě. Někdy je totiž nejtěžší právě ta maličkost: začít.

Zpět na blog